
Srbin se POBUNIO što žene nose TANGE NA PLAŽI na Zakintosu: "Deluju mi malo jeftino", a onda je dobio po nosu!
Pitanje muškarca, očigledno iz Srbije, o nošenju tangi na plaži, postavljeno na popularnoj društvenoj mreži Reddit, izazvalo je veliku polemiku i otkrilo različite stavove javnosti. Jedan korisnik, koji je nedavno letovao na Zakintosu, primetio je da čak 80% devojaka nosi tange i otvoreno se zapitao da li je to stvar mode, želje za privlačenjem pažnje, udobnosti ili boljeg tamnjenja.
Takođe, izneo je svoje lično mišljenje da mu takav prizor deluje "jeftino", priznajući da možda ne razume novu estetiku.
Reakcije sa Redita: Od šale do ozbiljnih promišljanja
Naravno, razne reakcije su bile na objavu korisnika koja je glasila tačno ovako:
Neki korisnici su pristupili temi kroz šalu. Jedan je ironično upitao:
- Iskreno i meni izgleda baš užasno, sramota, fuj, nego koja tačno plaža na Zakintosu?" Drugi su dodali da su tange "još i najmanji problem" s obzirom na to ko se sve i sa kakvim grudima pojavljuje u toplesu. Duhovito je prokomentarisano i da se nekada "sklanjalo gaće da se vidi dupe, a sad moraš da razvučeš dupe da bi video gaće", aludirajući na minimalnu veličinu tangi.
Bilo je i onih koji su pohvalili trend nošenja tangi, ističući slobodu žena. Jedan korisnik je napisao:
- Fala bogu da žene mogu da se malo opuste.
Kao primer je naveo Portugal, gde lokalne žene, bez obzira na godine i fizički izgled, nose tange, a niko se ne opterećuje ko je šta obukao. Slično je primećeno i za Francusku, gde mnoge žene idu u toplesu čak i kada su na plaži sa porodicom, što sugeriše opušteniji pristup telu i izgledu.
Dečko koji je postavio pitanje nije izbegao ni kritike. Jedan komentar mu je poručio:
- Čovek ode na Zakintos gde su uglavnom mladi koji idu da pijanče i izlaze na žurke sve vreme i žali se što devojke nose bikini i tange na plaži. Sledeći put, prijatelju, idi u Paraliju.
Ovo ukazuje na stav da je određeni modni izbor deo specifične atmosfere i ciljne grupe destinacije.
Najsveobuhvatniji odgovor ponudio je korisnik koji je pokušao da sagleda sve aspekte. On je naveo da su ovakvi kupaći verovatno postali popularniji. Takođe, istakao je da devojke tange nose iz različitih razloga: neke da bi privukle pažnju, neke zbog tamnjenja, neke zbog udobnosti, a neke jednostavno zato što im se sviđaju. Pretpostavio je da svi razmišljaju o tome kako izgledaju drugima, ali da se stepen opterećenosti time razlikuje od osobe do osobe. Zaključio je da mu tange lično ne smetaju previše i da ne moraju same po sebi izgledati "jeftino", već da to zavisi od celokupnog stajlinga i osobe. Njegov savet je bio jednostavan:
- Ne moraš mnogo da razmišljaš o tome, idi na plažu i uživaj.
Kratak istorijat tangi - od Brazila do svetskih plaža
Pre nego što se pozabavimo aktuelnim diskusijama, važno je podsetiti se porekla tangi. Tanga kupaći kostim je nastao u Brazilu, a na svetsku scenu je stupio tokom 1970-ih godina. Konkretno, 1974. godina se često navodi kao zvanična godina kada je tanga bikini postao popularan, najpre na plažama Rija.
Njegov nastanak inspirisan je tradicionalnim brazilskim stilovima donjeg veša, ali i željom da se pokaže više tela na suncu, što je u skladu s kulturom obožavanja tela i težnjom ka preplanulom tenu u Brazilu. Sama reč "tanga" dolazi iz portugalskog jezika i označava vrlo uzak komad tkanine koji pokriva minimum.
Iako koreni datiraju iz Brazila, tanga bikini kao modni fenomen eksplodira sredinom '70-ih godina, a svoj vrhunac dostiže u narednim decenijama. Tokom 1980-ih i 1990-ih, modni dizajneri iz Evrope i Amerike počinju da uključuju tanga krojeve u kupaće kostime, a među poznatim brendovima koji su ih popularizovali bili su Victoria's Secret i Versace. Moderni tanga bikini u velikoj meri je pripisan modnom dizajneru Rudiju Gernreichu, koji ga je uveo 1974. godine. On ga je dizajnirao kao odgovor na problem golotinje u Los Anđelesu, nudeći kupaći kostim koji je pružao pokrivenost "rođendanskog odela". Iako je Gernreich popularizovao ovaj dizajn, koncept minimalne pokrivenosti tkanina u kupaćim kostimima ima korene u ranijim dizajnima i kulturnim praksama, uz doprinose različitih dizajnera i kulturnih uticaja.
Diskusija o tangama na plaži jasno pokazuje da ne postoji jedinstven odgovor na pitanje zašto ih devojke nose. Razlozi su višestruki i individualni - od modnih trendova i želje za boljim tenom, preko lične udobnosti, do samopouzdanja i želje da se pokaže telo. U konačnici, najvažnije je da se svaka žena oseća dobro i prijatno u svojoj koži i u kupaćem kostimu koji odabere, bez straha od osude okoline. Jer, kao što znamo, ženska snaga i samopouzdanje dolaze iznutra.
(Ona.rs)
Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).
Video: Srušio se deo stene nakon jakog zemljotresa: Strašni snimci sa rajske plaže na Zakintosu
Ona.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.