Mali Alen iz filma "Nedelja" ima sudbinu sličnu kao Džej: Našli su ga dok je prodavao ruže u Skadarliji
Skadarlija, jedna od najpoznatijih ulica Beograda, duga svega pet stotina metara, oduvek je bila više od običnog pločnika. Svaki njen kamen pamti stotine priča, ćaskanja uz tambure, prolaznike u potrazi za inspiracijom. Među njima, svoje mesto našla je i priča Alena Selimija, dečaka koji je život započeo sa ružama u rukama, a danas u njemu drži mikrofon i svetla reflektora.
Crvena ruža sudbine
Do maltene juče, Alen je bio dečak iz Skadarlije. Svakog dana, zajedno sa svojom braćom i sestrama, prolazio je pored boemskih kafana, prodavao ruže i pesmom osvajao prolaznike. Bio je dečak koji često nije imao više od nade u džepu, ali je njegov osmeh govorio više od hiljadu reči. I upravo taj osmeh, te crvene ruže koje je nudio, promenili su mu sudbinu.
Jednog dana, dok je kao i uvek šarmirao prolaznike, zapazili su ga producenti filma „Nedelja“, koji je rađen po životu legendarnog Džeja Ramadanovskog. U tom trenutku, Alen nije znao da mu se približava trenutak koji će ga zauvek izvući iz senke ulice.
Od ulice do reflektora
„Mali Alen ima sudbinu sličnu kao Džej. Našli su ga dok je prodavao ruže u Skadarliji. Dobio je poziv za kasting, otpevao pesmu „Nedelja“ i uloga je bila njegova“, ispričao je producent Vladan Anđelković.
Njegov život, ispunjen borbom za preživljavanje, na trenutak je zastao. Na kastingu je pokazao glas koji je nosio tugu, sreću, borbu i snove, glas koji je podsećao na samog Džeja. I dobio je ulogu koja ga je preobrazila iz dečaka prodavca ruža u glumca koji nosi priču jedne legende.
Učenje ispočetka
Alen je ušao u svet koji je za njega bio potpuno nov. Nije znao da čita, ali je imao srce i volju da nauči sve što je potrebno.
„Alen je divan. Nije znao da čita, pa smo angažovali nekoga ko je radio s njim. Bio je u stanju da nauči tekst i da mesecima vredno radi na sebi. U početku sam se plašio kako će ići, ali na setu je sve bilo savršeno“, rekao je režiser Nemanja Ćeranić.
Podršku su mu pružili glumac Ivan Jevtović i ostali na setu, učeći ga osnovama glume i pripremajući ga za scenu. Njegova upornost inspirisala je i one iskusnije od njega.
„Rad s Alenom bio je privilegija. Video sam u njemu neotkriveni talenat i iskrenost koja pleni. On nije samo glumio, on je Rad s Alenom bio je privilegija. Video sam u njemu neotkriveni talenat i iskrenost koja pleni. On nije samo glumio, on je doživeo priču Džeja“, otkrio je Jevtović.
Sudbina koja se ponavlja
Alenova priča podseća na onu zbog koje je film i nastao. Kao i Džej, Alen je imao detinjstvo puno odricanja, siromaštva i trenutaka kada se činilo da nade nema. Ali, sudbina je za obojicu imala druge planove. Kao što je Džeja otkrila Marina Tucaković i promenila mu život, tako je Alena njegov trenutak u Skadarliji odveo ka svetlima reflektora.
Glas nade
Alen Selimi nije samo dečak iz Skadarlije koji je dobio priliku života. On je simbol nade za svu decu koja misle da su osuđena na anonimnost ulice. Njegova priča podseća nas da se sudbina može promeniti jednim susretom, jednim osmehom, jednom pesmom. I dok njegove reči odjekuju kroz film „Nedelja“, Alen pokazuje da je svaki san moguć, ako mu pružimo priliku da procveta.
(Ona.rs)
Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).
Video: Dragan Ričard Radić za Telegraf.rs o radu na holivudskim filmovima, o Sandri Bulok, Miri Furlan...
Ona.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.