Ovo su 7 zlatnih pravila ROŠTILJANJA koja morate da znate! (VIDEO)

Vreme čitanja: oko 1 min.

Roštiljanje nije neka velika filozofija, ali može da bude ako ste ljubitelj. Postoji hiljade trikova i uvek možete da naučite nešto novo

Roštilj je prava prilika za druženje oko vatre i pametovanje kako šta treba pripremati, kada i koliko peći. Da biste zaista uživali u roštilju, donosimo vam nekoliko saveta koji će osigurati vrhunsko iskustvo.

Ovako se prave SAVRŠENI ćevapi za roštilj! (RECEPT)

1. Kakvo meso kupiti?

Meso koje birate za pečenje na roštilju ne sme biti krto, zato je vrat, lepo prošaran masnijim delovima, idealan.

2. Kako pripremiti i seći meso?

Komadi mesa za roštilj ne smeju biti pretanki da se ne bi presušili, ali ni predebeli kako uz ivicu ne bi zagorjeli, a sredina ostala sirova.

3. Kako odabrati pravu marinadu?

Marinade, ma koje odabrali, pripremite dan pre i u njih uvaljajte meso. Pre pečenja izvadite meso i ostavite ga na sobnoj temperaturi barem sat.

4. Šta sa vatrom i rešetkom?

Jačina vatre vrlo je važna. Ako je prejaka, meso će biti ugljenisano, a ako je preslaba, dobićete efekat kuvanja. Suština je u praksi.

5. Kako i kada okrenuti meso?

Sve meso koje se priprema na roštilju trpi samo jedno okretanje. Treći je put nepotrebno jer se zbog toga meso može samo presušiti.

6. Šta kada se meso skine s roštilja?

To je trik koji majstori koriste kako bi se sokovi u mesu smirili, ocijedio se višak sokova i vode, a meso ostalo sočno i meko: neka odstoji dobro poklopljeno u činiji na toplom.

7. Povrće i hleb

Kada je meso pečeno, preosali žar upotrebite da na njemu ispečete povrće (paprika, tikvice, pečurke...) i hleb.

(Telegraf.rs)