Trik kako da beba što duže spava: Većina roditelja pravi jednu grešku i tako razbuđuje bebu

Možda najteža stvar kada postanete majka je promena ritma spavanja

Foto: Shutterstock/Ilustracija

Manji broj majki ima tu sreću da im beba nakon mesec ili dva prespava celu noć. Kod većine su noći ispresecane buđenjem na sat, dva ili tri razmaka.

Čak i kad prođe prvih šest meseci, većina beba nastavlja da se budi po ustaljenom ritmu, što ume da bude jako iscrpljujuće po roditelje.

Jedna majka četvoro dece, Krisi Horton, podelila je na svom "Tik Toku" novo saznanje o spavanju beba, prenosi "The Sun".

Kaže da je tek sa četvrtim detetom saznala da bebe imaju dve faze sna - aktivnu i mirnu.

To znači da čak i kada vaša beba izgleda nemirno u snu, možda ne morate da brinete da li ćete uspeti da je umirite kako bi ponovo zaspala.

- Molim vas recite mi da nisam jedina osoba koja je tek sada otkrila ovo o spavanju kod novorođenčadi - kazala je ona.

U videu je objasnila da postoji razlika između mirnog i aktivnog sna. Bebu tokom faze mirnog sna svi roditelji vole da vide jer je to mirna beba koja se ne pomera, a beba tokom aktivnog sna je beba koja se migolji, pomera pa čak i ponekad zaplače. Većina roditelja tada ustaje i uzima bebu iz kreveca jer misli da je frustrirana i da joj je potrebna uteha, a zapravo su je tako samo probudili i razbili joj san.

Foto: Pixabay

Ova mama zato savetuje da bebama date nekoliko sekundi, možda i minuta jer će se uglavnom ponovo same smiriti.

Pre nego što ih uzmete u ruke i izmestite iz kreveca, uverite se da je beba zaista gladna ili da joj treba uteha, a kada ste sigurni da je beba sita, pokušajte opet da je uspavate u krevecu.

(Ona.rs)