"Prestala sam da se smejem jer je njemu smetalo": Jelena je preživela psihičku torturu i evo kako to izgleda
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Ona.rs.
<% message.text %>
Komentar
Žrtve nasilja, posebno u intimnim ili porodičnim odnosima, mogu se plašiti daljih posledica ukoliko pokušaju da pobegnu ili prijave nasilje. Nasilnici mogu pretnjama ili fizičkim nasiljem kontrolisati svoje žrtve, stvarajući strah od još većih kazni ili odmazde. Nasilnici često koriste emocionalne tehnike, manipulacija stvaranjem nesigurnosti u mentalno stanje žrtve ili ljubavnu manipulaciju, kako bi žrtvu učinili da veruje da je odgovorna za nasilje ili da je jedina osoba koja može da pomogne nasilniku. Ova psihološka kontrola može biti vrlo destruktivna. U mnogim slučajevima, žrtve nasilja su ekonomski ili emocionalno zavisne od nasilnika, što otežava njihovu mogućnost da se oslobode situacije. Ova zavisnost može biti posledica finansijske nesamostalnosti, dece koju imaju sa nasilnikom ili duge veze koja je uzrokovala emocionalnu vezanost. Žrtve nasilja se često osećaju stidljivo ili imaju osećaj krivice zbog onoga što im se događa, verujući da su same izazvale nasilje ili da nisu dovoljno učinile da ga spreče. Ovo može otežati njihovu sposobnost da potraže pomoć ili prijave nasilje. U nekim slučajevima, žrtve nasilja odrastaju u okruženju gde je nasilje postalo normalno, pa ne prepoznaju ozbiljnost situacije dok ne postanu potpuno ranjive. Često su izložene nasilju u detinjstvu, što može uticati na njihov kasniji doživljaj odnosa i nasilja.
бата
Drugi brak,glasno se smeje,mnogo priča sve to ukazuje da joj je i ovaj brak dosadio,ali se plašila da je ovaj drugi muž ne uhvati u prevari jer je kod prvog muža izgleda mogla da radi šta hoće.
Ona stvar
Ma samo nek se okreće turbina, gde je treći, tu je i deseti. Naići ćete na zakrpu na kraju. P.s. Žene, otvorite četvore oči kad birate partnera.