Vidite li ovu sliku u boji? Najčudnija optička iluzija koja je izludela internet: Vide je samo nadareni
Ova optička iluzija koristi manipulaciju sa svetlom i bojama kako bi prevarila naš mozak da percipira boje koje zapravo ne postoje. Pitanje za vas je + da li možete da vidite sliku i u crno-beloj i u boji iznad? Muzej iluzija Twist, koji se nalazi u Londonu, podelio je optičku iluziju koja zbunjuje posmatrače i tera mozak da vidi istu crno-belu fotografiju u boji.
Izložba pod nazivom Devojka sa bisernom naušnicom je primer 'asimilacije boje', koja sa distance izgleda kao da je originalna fotografija ponovo štampana u boji.
Uz sliku koju možete podeliti sa svojim čitaocima, psiholog dr Lalitaa Suglani objašnjava kako aktivnosti zasnovane na percepciji koje angažuju mozak, kao što je ova slika, mogu da naglase različite aspekte ličnosti osobe, uključujući njihove emotivne i mentalne statuse.
Muzej je izjavio: "Pogledajte sliku sa distance, izgleda kao da je u boji, zar ne? Sada pogledajte bliže. Izbliza, možete videti da je slika zapravo crno-bela. Na njoj su obojene linije."
"Smeštena u londonskom West Endu, u muzeju iluzija Twist, Devojka sa bisernom naušnicom je izložba koja prikazuje dve slike iste devojke - jedna izgleda crno-bela, a druga u boji.
Izbliza, možete videti da je slika zapravo crno-bela. Na njoj su obojene linije. Sa velike distance, boja crno-bele fotografije čini se kao da prelazi u boje linija, što dovodi mozak u zabludu da misli da je to kolor verzija iste slike. Zašto se ovo dešava?
Ovo se naziva ‘asimilacija boje’. Još uvek nije tačno poznato zašto se ovo dešava, ali jedno objašnjenje je ‘neuralno zamućenje’ u kojem moždane ćelije prosečno obrađuju svetlosne signale koji padaju na njih.
Kao ljudi, svi možemo da tumačimo i percipiramo stvari na različite načine, a Twist Museum - Twist je skraćenica za The Way I See Things - podstiče posetioce da angažuju svoja čula, dok istražuju i testiraju moć uma kroz imerzivne doživljaje."
Naša farmi u Jorkširu, Amanda Owen je objavila nesrećnu novost sa doma Britanske mape snega pokazuju "bljuzgavicu od 5 cm po satu" koja dolazi, sa samo dva regiona koja su pošteđena
Psiholog dr Lalitaa Suglani je rekao: "Način na koji interpretiramo optičke iluzije često ističe koliko je jedinstvena i subjektivna naša percepcija. Ova subjektivnost je pod uticajem:
"Kognitivnih filtera - naša prošla iskustva, kulturna pozadina i naučena ponašanja oblikuju način na koji vidimo i procesuiramo informacije. Na primer, neki ljudi se fokusiraju na detalje, dok drugi prvo vide širu sliku, što odražava analitički naspram holističkog stila razmišljanja.
"Osobina ličnosti - osobe sa velikom otvorenošću prema iskustvu mogu da nađu apstraktne iluzije zanimljivim i verovatno će istraživati više interpretacija. Nasuprot tome, osobe koje preferiraju strukturu mogu imati poteškoća sa dvosmislenošću, pokušavajući da 'reše' iluziju.
"Kognitivnih pristrasnosti - optičke iluzije takođe mogu otkriti sklonosti poput pristrasnosti potvrde (videti ono što očekujemo da vidimo na osnovu prethodnih iskustava) ili čak optimizam/pesimizam, u zavisnosti od toga kako neko vidi iluziju, pozitivno ili negativno."
(Ona.rs / Mirror)
Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).
Video: Ukrasite vaš prostor za Dan zaljubljenih: Evo kako da napravite sami Drvo ljubavi
Ona.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Dule
Op, mala bosonoga kako zivis bez onoga kako zivis bez onoga lole garavoga
Podelite komentar