Obišli smo najpoznatija mesta Istanbula: U koje delove Aja Sofije ne može da se uđe i kako Galata donosi sreću
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Ona.rs.
<% message.text %>
Jagodinka Simonović
Lep grad. Aja Sofia je bila pravoslavna crkva, raskoš, zlato, dijamanti na svakom koraku... Istanbul je džungla, dnevno uđe 1 00 000 000 do 2 00 000 000 ljudi... meni lično u top 3 desinacije gde sam bila.
Dr
Na samom ulazu je dokaz da je to pravoslavni hram. Da nije naše bogomolje ne bi imali šta da pokažu turistima. Živela pravoslavnsa Aja Sofija
Claire
Istanbul treba doživeti. Ovo je lepo podsetiti se mesta na kojima sam bila. Nije pomenuto da u Istanbulu postoji Patrijaršija, kao i crkva Kora koja nije uništena previše od muslimana. Ulaz u Aja Sofiju i gornju galeriju bio je dostupan 2013 godine. Simpatičan je izraz "nađeni dijamant". Dijamanti se nisu gubili kao kišobrani, nego su se u ono vreme ili poklanjali ili krali. Toliko bogatstvo potiče od harača i pljačke, što je karakteristika svih carstava.