Stari recept za kiseljenje kupusa: Ovako se neće kvariti i biće ukusan mesecima!
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Ona.rs.
<% message.text %>
Tomo
Odgovor za rikimil: Čamove duge (daščice) ne sadrže smolu i u stara vrmena su se upotrebljavale za kace za turšiju i kišeljenje kupusa, a borove dake već sadrže smolu i ne mogu se koristiti u ovu svrhu.
Preporuka
Vinobran nikako. Ali zato dodajte šećer ( 1/3 od upotrebljene soli) i videćete koliko će kiseli kupus biti dobar. Ovakav kupus ne menja boju kada ga isečete za salatu a koja se odmah ne koristi. Šećer podstiče stvaranje mravlje kiseline koja čuva kupus. Probajte.
✍️
Nikad u životu ne dajem vinobran. Samo so i vodu.