Osim Srba svi narodi poštuju i neguju svoje običaje i prenose ih kolena na koleno. Posle se srpski narod pita šta se sa njim dešava. Pogazili su svoje korene, junake, veru i običaje. Klanjaju se umesto Gospodu ludaku koga su izabrali, prodali čast i obraz za siću. Koji je još to narod uradio zna li neko da mi kaže?
Boze, kod nas se svelo sve na kazne....ako uradis ovo onda ce se desiti to, " ni slucajno ne smete ovo"....kao minsko polje......Sveci kao neke frustrirane baba roge i samo cekaju u koga ce munju ispaliti......a Boga da i ne pominjem......A TO TSKO NEMA VEZE SS STVARNOSCU.....sa Bogom.......
Tako je i drugde. U Vijetnamu, u jednom hramu, ima nekoliko velikih ploca na kojima je nacrtano šta će da ti se desi u sledećoj inkarnaciji ako uradiš nešto u ovoj. Npr. ako ne poštuješ naivne ljude i varaš ih, bićeš i sam rođen glupav u sledećoj inkarnaciji. Najbolja mi je ona gde će ljudi koji mnogo vremena provedu igrajući kompjuterske igre i imati mnogo manje šanse da se reinkarnitaraju kao ljudi ;)
Lepi nasi obicaji i verovanja.Sta je narod koji nema svoje obicaje ili u nista ne veruje? Kao i da ne postoji! Zato treba da cuvamo i prenosimo na mladje generacije!
Zoran
Ja pravio rostilj da li sam pogresio,neznam rostilj ispao top
Podelite komentar
Ateista
Koja je veza između istorije i religije,to su dve različite stvari kao nebo i zemlja !
Podelite komentar
Bjanka
Fenomenalan tekst..mnogi običaji su poznati ali vredi se podsetiti. Ovo sa vodom i biljem nisam čula do sad, ali i te kako ću probati
Podelite komentar
Azra
Osim Srba svi narodi poštuju i neguju svoje običaje i prenose ih kolena na koleno. Posle se srpski narod pita šta se sa njim dešava. Pogazili su svoje korene, junake, veru i običaje. Klanjaju se umesto Gospodu ludaku koga su izabrali, prodali čast i obraz za siću. Koji je još to narod uradio zna li neko da mi kaže?
Podelite komentar
Atila Hunski
Boze, kod nas se svelo sve na kazne....ako uradis ovo onda ce se desiti to, " ni slucajno ne smete ovo"....kao minsko polje......Sveci kao neke frustrirane baba roge i samo cekaju u koga ce munju ispaliti......a Boga da i ne pominjem......A TO TSKO NEMA VEZE SS STVARNOSCU.....sa Bogom.......
Podelite komentar
Mila
@Atila Hunski
Tako je i drugde. U Vijetnamu, u jednom hramu, ima nekoliko velikih ploca na kojima je nacrtano šta će da ti se desi u sledećoj inkarnaciji ako uradiš nešto u ovoj. Npr. ako ne poštuješ naivne ljude i varaš ih, bićeš i sam rođen glupav u sledećoj inkarnaciji. Najbolja mi je ona gde će ljudi koji mnogo vremena provedu igrajući kompjuterske igre i imati mnogo manje šanse da se reinkarnitaraju kao ljudi ;)
Podelite komentar
Танаско
Професорка,Ви под хитно код свог духовника на исповест.
Podelite komentar
babenzi
Kakav narod takvi mu i običaji i vera.Oj Srbijo medju šljivama - 21. je vek!
Podelite komentar
Goca
Lepi nasi obicaji i verovanja.Sta je narod koji nema svoje obicaje ili u nista ne veruje? Kao i da ne postoji! Zato treba da cuvamo i prenosimo na mladje generacije!
Podelite komentar
Trla baba lan
Moja baba je govorila da se uoci, na sam Djurdjevdan i dva dana posle, ne sme kaciti na net i čitati portali, jer će tako zli dusi uci u kucu.
Podelite komentar
Realno
Pravoslavna vjera se temelji na gatanju što je baba Vanga rekla a što nije.
Podelite komentar
fizicar
da, cisto vesticaranje.
Podelite komentar
Parizerović
Ni h od hrišćanstva, čisto veštičarenje.
Podelite komentar