Srpska istoričarka otkriva šta se ne sme na Đurđevdan: Ova greška „tera sreću iz kuće“, počinje uoči praznika

 

Komentari

  • Zoran

    6. maj 2026. | 17:32

    Ja pravio rostilj da li sam pogresio,neznam rostilj ispao top

    Podelite komentar

  • Ateista

    6. maj 2026. | 09:08

    Koja je veza između istorije i religije,to su dve različite stvari kao nebo i zemlja !

    Podelite komentar

  • Bjanka

    5. maj 2026. | 22:11

    Fenomenalan tekst..mnogi običaji su poznati ali vredi se podsetiti. Ovo sa vodom i biljem nisam čula do sad, ali i te kako ću probati

    Podelite komentar

  • Azra

    5. maj 2026. | 18:36

    Osim Srba svi narodi poštuju i neguju svoje običaje i prenose ih kolena na koleno. Posle se srpski narod pita šta se sa njim dešava. Pogazili su svoje korene, junake, veru i običaje. Klanjaju se umesto Gospodu ludaku koga su izabrali, prodali čast i obraz za siću. Koji je još to narod uradio zna li neko da mi kaže?

    Podelite komentar

  • Atila Hunski

    5. maj 2026. | 17:32

    Boze, kod nas se svelo sve na kazne....ako uradis ovo onda ce se desiti to, " ni slucajno ne smete ovo"....kao minsko polje......Sveci kao neke frustrirane baba roge i samo cekaju u koga ce munju ispaliti......a Boga da i ne pominjem......A TO TSKO NEMA VEZE SS STVARNOSCU.....sa Bogom.......

    Podelite komentar

    • 6. maj 2026. | 16:25

      Mila

      @Atila Hunski

      Tako je i drugde. U Vijetnamu, u jednom hramu, ima nekoliko velikih ploca na kojima je nacrtano šta će da ti se desi u sledećoj inkarnaciji ako uradiš nešto u ovoj. Npr. ako ne poštuješ naivne ljude i varaš ih, bićeš i sam rođen glupav u sledećoj inkarnaciji. Najbolja mi je ona gde će ljudi koji mnogo vremena provedu igrajući kompjuterske igre i imati mnogo manje šanse da se reinkarnitaraju kao ljudi ;)

      Podelite komentar

  • Танаско

    5. maj 2026. | 17:28

    Професорка,Ви под хитно код свог духовника на исповест.

    Podelite komentar

  • babenzi

    5. maj 2026. | 16:31

    Kakav narod takvi mu i običaji i vera.Oj Srbijo medju šljivama - 21. je vek!

    Podelite komentar

  • Goca

    5. maj 2026. | 16:06

    Lepi nasi obicaji i verovanja.Sta je narod koji nema svoje obicaje ili u nista ne veruje? Kao i da ne postoji! Zato treba da cuvamo i prenosimo na mladje generacije!

    Podelite komentar

  • Trla baba lan

    5. maj 2026. | 16:02

    Moja baba je govorila da se uoci, na sam Djurdjevdan i dva dana posle, ne sme kaciti na net i čitati portali, jer će tako zli dusi uci u kucu.

    Podelite komentar

  • Realno

    5. maj 2026. | 14:49

    Pravoslavna vjera se temelji na gatanju što je baba Vanga rekla a što nije.

    Podelite komentar

  • fizicar

    5. maj 2026. | 14:41

    da, cisto vesticaranje.

    Podelite komentar

  • Parizerović

    5. maj 2026. | 13:32

    Ni h od hrišćanstva, čisto veštičarenje.

    Podelite komentar