Prvo joj se pojavila modrica na nozi, a uskoro je bila na rubu smrti: "Živa sam zahvaljujući svojim sestrama"

 
N. K.
N. K.
 
  • 0

Lesli Mejston deli bliskost sa svojim sestrama koja prevazilazi uobičajenu povezanost - bez njihove pomoći možda ne bi bila živa.

- Uvek smo bile veoma bliske, ali nikada im nisam dozvolila da zaborave koliko sam im zahvalna što sam još uvek ovde. Moje mlađe sestre Kerol i Suzan su mi spasle život - rekla je.

Sve je počelo od modrice

Njene sestre su prvi put "priskočile u pomoć" u oktobru 2003. kada je Lesli dijagnostikovana akutna limfoblastna leukemija, retka vrsta raka krvi koja potiče od belih krvnih zrnaca u koštanoj srži. Prvi znak da nešto nije u redu bila je ogromna modrica koja joj se pojavila na vrhu noge. Nekoliko nedelja je osećala jak umor i glavobolje, a potom je usledila krv u urinu.

Nakon odlaska u bolnicu, testovi krvi su otkrili uzrok.

Nakon transfuzije krvi, krenula je na intenzivan kurs hemioterapije. Procedura je prošla trijumfalno, a njen rak je doveden u remisiju, što je bilo od izuzetne važnosti za sledeći korak - transplantaciju matičnih ćelija koja ima za cilj da oživi sposobnost tela da generiše nova krvna zrnca.

S obzirom na to da su rođaci uglavnom glavni donatori, obaveštena je da će to biti njene sestre. U aprilu 2004. Suzan je odložila sopstveni IVF tretman da bi umesto toga donirala matične ćelije. T-ćelije su izvađene iz njenog krvotoka sa ciljem da napadnu abnormalne ćelije.

- Krv mi je uzeta iz femoralne arterije (vrh butine), što je trajalo oko pet sati. Nakon obrade, otišlo je u plastičnu kesu i izgledalo je kao ružičasti sok od grejpfruta.Transplantacija matičnih ćelija je završena brzo, za samo 30 minuta, i uspešno, otvarajući put Leslinoj budućnosti - rekla je Suzan.

Međutim, u avgustu 2004. Lesli je pogodio citomegalovirus, bezopasan za većinu, ali skoro smrtonosan za njen oslobljen imunološki sistem.

- Nisu znali da li ću preživeti noć, bubrezi su počeli da mi otkazuju. Potom sam završila na dijalizi.

Nažalost, stvari nisu išle nabolje, te je Lesli ubrzo morala da bude podvrgnuta transplataciji bubrega.

- Suzan se odmah ponudila, ali to nije dolazilo u obzir. Kako da zamoliš nekoga ko ti je jednom spasio život, da to uradi ponovo - govori Lesli.

Nakon četiri godine, kada se Leslino telo oporavilo od virusa i raka, Kerol je donirala svoj bubreg.

- Suzan mi je spasila život prvi put, a Kerol drugi put. Nisu ga samo spasile, već su mu vratile i kvalitet. Izgubile smo majku kada smo bile mlade, ali imamo jedna drugu - rekla je Lesli, a prenosi "Mirror".

(Ona.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Video: Da li sindrom iznenadne smrti kod dece ipak šalje neki signal i da li se može sprečiti?

Ona.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Najnovije iz rubrike Fitnes i zdravlje