Šta je mikroblejding i da li je to prava stvar za vaše obrve?
Bez obzira da li imate posla sa sedim ili proređenim dlačicama obrva zbog starenja ili jednostavno želite da raskinete svoju trajnu vezu sa svojom olovkom za obrve, mikroblejding bi mogao da bude rešenje za vas.
Brz, efikasan i relativno bezbolan tretman može da vam obezbedi "pune" obrve iz vaših snova, potpuno prirodnog izgleda. Tehnika koja će da izbriše vreme i pincetu iz vašeg života.
Pomoćićemo vam da odlučite da li je mikroblejding, magični tretman lepote koji stvara izgled punih, prirodnih obrva, pravi tretman za vas.
Šta je mikroblejding?
Mikroblejding je postupak polutrajne šminke i oblik kozmetičkog tetoviranja. Međutim, za razliku od tradicionalnih tetovaža, koje zahtevaju pištolj za tetoviranje i imaju dug proces zarastanja, tehničari mikroblejdinga koriste alat u obliku oštrice sa nizom jedva vidljivih igala da nanose pigment u obliku dlačica vaših obrva.
Rezultat su neverovatno realistične dlačice na obrvama koje traju godinu dana ili više.
Tehnički gledano, mikroblading je oblik polutrajne tetovaže, ali nije trajna kao prava tetovaža. Mikroblejding se nalazi u slojevima epiderme, koji se prirodno obnavlja tokom vremena, zbog čega obrve izblede nakon godinu ili dve.
Tradicionalne tetovaže, s druge strane, rezultat su koncentrisanog mastila za tetoviranje koje prodire u površinu kože, dajući im neproziran i trajan rezultat.
A mikrosenčenje?
Nazivi su slični, ali mikroblejding i mikrosenčenje (poznato i kao "obrve u prahu") su dve različite stvari. U poređenju sa super preciznim, individualnim izgledom svake dlake mikroblejdinga, mikrosenčenje nudi mnogo mekšu završnu obradu koja je usklađena sa vašim oblikom obrva.
Mikroblejding tetovira sitne poteze nalik dlakama na vašim postojećim obrvama, dok je mikrosenčenje nalik manje definisanoj završnoj obradi koja imitira prirodnu dlaku.
Neke od prednosti mikrobladinga obrva su što pruža dugotrajne rezultate što znači da nećete morati da se petljate oko obrva, jer zadržavaju svoj oblik i veličinu bez održavanja. Sa mikroblejdingom, ne morate da brinete ni o razmazivanju. Možete da se znojite, tuširate i plivate bez straha da će vam se šminka skinuti sa lica.
Velika prednost je i što vas takve obrve čine mlađim. Dlaka ima tendenciju da se stanji i postane ređa kako starimo, a mikroblejding to ispravlja, vraća vreme unazad i stvara puniji, simetričniji izgled. Osim toga, pigmenti za mikroblejding su formulisani za postojanost boje, što je posebno važno za svakoga ko sedi.
Kako izgleda proces mikroblejdinga?
Tokom sesije mikroblejdinga, tehničar mapira vaše obrve pomoću niti koje ostavljaju mastilo na vašem licu. Ovo im omogućava da jasno vide oblik vaših obrva i identifikuju oblasti koje je potrebno da se popune. Potom se nanosi krema za utrnuće, kao vid anestezije i počinje proces "iglanja".
U rukama iskusnog tehničara za obrve, proces mikroblejdinga je bezbedan i relativno bezbolan. Uz to, postoji mali rizik od infekcije ako područje nije pravilno dezinfikovano pre procedure. A pošto unosite sintetičku supstancu u svoju kožu, ona bi mogla da reaguje formiranjem sitnih izbočina koje se nazivaju granulomi.
Ostali mogući neželjeni efekti uključuju i alergijske reakcije na mastilo i kraste oko vaših prirodnih obrva. Stoga, ako niste sigurni kada je u pitanju bezbednost u vezi sa mikroblejdingom, obratite se svom lekaru pre procesa. Iskusni tehničar za obrve takođe može da vam da jasan uvid u to da li je mikroblejding dobra opcija za vas.
Da li postoji neko ko bi trebalo da izbegava mikroblejding?
Većina tehničara za obrve neće raditi mikroblajding trudnicama ili dojiljama kako bi izbegli rizik od infekcije. Ako ste nedavno rodili, sačekajte najmanje osam nedelja pre tretmana i prestanite sa dojenjem pre nego što zakažete termin. Mikroblejding nije pogodan ni za mlađe od 18 godina, kao ni osobe koje uzimaju lekove za štitnu žlezdu ili razređivače krvi.
Nije dobro ni za osobe sa glaukomom i one sa alergijama na kozmetiku, pigmente ili sredstva za umrtvljivanje. Mikroblejding se ne preporučuje ni onima koji su podvrgnuti aktivnoj hemoterapiji, svako ko je nedavno imao botoks/filer u predelu obrva, kao ni osobama sa kožnim oboljenjima kao što su ekcem ili psorijaza.
Može i da se napomene da oni sa posebno masnom kožom i velikim porama teže zadržavaju pigment, zbog čega će morati da imaju dodatne sesije mikroblejdinga — ili da se podvrgnu potpuno drugačijoj tehnici kako bi postigli željene rezultate.
Nekoliko saveta pre nego što isprobate mikroblejding
Ako ste novi u mikroblejdingu, postoji nekoliko stvari koje treba da znate pre nego što se podvrgnete proceduri. Izbegavajte depilaciju voskom najmanje sedam dana pre dana vašeg termina. Takođe, ne konzumirajte kofein ili alkohol 24 sata pre i posle tretmana. Osim ako je medicinski neophodno, izbegavajte aspirin i ibuprofen 48 do 72 sata pre vaše mikroblejding procedure, jer ovi uobičajeni lekovi mogu da razblaže krv i izazovu otok.
Držite se podalje od lokalnog retinola i hemijskih pilinga najmanje 30 dana pre termina. Nemojte da čupate ili raditi elektrolizu na obrvama u nedelji koja prethodi vašem tretmanu.
Ne vežbajte na dan mikroblejdinga. Izbegavajte aktivnosti koje izazivaju znojenje dve nedelje nakon procedure - to uključuje sunčanje, parne sobe, teške vežbe i saune. Pokušajte da ne kvasite obrve sedam dana nakon tretmana. Pokrijte ih antibiotskom mastom nakon procedure da biste zaštitili pigment i celo područje od bakterija, prenosi Womans World.
Video: Majstor za obrve zaludeo svet, od njihovog glancanja pravi spektakl
(Ona.rs)
Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).
Video: Branko Babić, kralj obrva, organizovao svinjokolj u svom selu
Ona.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.