Svake večeri do 22 sata pred spavanje treba da uradite OVO, da biste bolje spavali

B. P.
B. P.  
  • 0

Loš san i nesanica generalno muči veliki broj stanovnika, pa se često nađu u problemu šta da rade i kako najbrže da zaspe. Nekad je razlog tome stres, problemi na poslu ili neki privatni problemi, ali ništa od toga ne treba da stane na put vašem dobrom snu.

Stiven Dik, fitnes instruktor, je jedan od tih ljudi koji muče muku sa snom, ali je došao do rešenja, odnosno otkrio je kako da stane na put nesanici i automatski da brže zaspi. Poenta je da problem sa spavanjem doseže dalje od spavaće sobe. Određivanje onoga što vas čini duže budnim noću, na kraju će promeniti i vaš osećaj tokom dana.

Ekspert je tvrdio da istraživanja podržavaju ideju da vežbanje umerenog intenziteta poboljšava kvalitet sna, piše "Mirror". Rekao je da to takođe ubrzava vreme koliko ćemo brzo da zaspimo što je savršeno rešenje da se sami nateramo da spavamo noću.

- Odrasle osobe bi trebalo da imaju za cilj da zaspe između 22 i 23 sata, uz odmor i spavanje od sedam do devet sati. Ovaj raspored je u skladu sa prirodnim cirkadijalnim ritmovima, optimizujući oporavak i hormonsku ravnotežu za bolje rezultate u fitnesu - rekao je Stiven.

posao, kancelarija Foto: shutterstock.com

Dodao je da kvalitetan san poboljšava oporavak mišića, reguliše hormone vitalne za metabolizam i rast mišića i poboljšava mentalni fokus za bolje performanse.

- Zapamtite, vaše telo se ne menja prvenstveno od kondicije, ono se transformiše tokom odmora. Odnosite se prema svom snu jednako ozbiljno kao i prema svom zdravlju. Ovaj pristup će dovesti do trajnog napretka, bržeg oporavka i opšteg blagostanja koje prevazilazi vašu kondiciju - kaže ovaj fitnes instruktor.

Ovo su fitnes rutine koje Stiven predlaže da počnete da praktikujete kako biste bolje i brže otišli u krevet i imali bolji san.

Večernje vežbe

Za one koji više vole noćne vežbe, završite dan sa vežbanjem najmanje sat do dva pre spavanja. Ovo normalizuje nivoe endorfina i telesnu temperaturu, promovišući lakši početak spavanja.

Noćna joga i istezanje

Uključite nežnu jogu ili osnovna istezanja 30 do 60 minuta pre spavanja. Isprobajte jednostavne pokrete kao što su poza deteta, podizanje nogu ili rotacije vrata. Ove aktivnosti smanjuju napetost mišića, poboljšavaju protok krvi i pripremaju telo za san koji obnavlja.

Traka za trčanje, žena Foto: Shutterstock

Večernje kardio ili aerobne vežbe

Lagane kardio ili aerobne vežbe poput brzog hodanja ili plivanja mogu biti korisne kada se rade dva do tri sata pre spavanja. Ove aktivnosti pomažu u sagorevanju kalorija, promovišu bolji san i poboljšavaju zdravlje kardiovaskularnog sistema, doprinoseći vašim fitnes ciljevima.

Rutina pre spavanja

Odvojite sat vremena pre ciljanog vremena za spavanje za opuštanje. Isključite jaka svetla i ekrane, odlučite se za crveno ili žuto osvetljenje i stvorite hladno, tiho i udobno okruženje za spavanje kako biste svom telu dali znak da je vreme za odmor.

Dnevne navike za uspeh tokom noći

Ograničite dnevne dremke na 20 ili 30 minuta u ranim popodnevnim satima. Redovno vežbanje tokom dana može poboljšati kvalitet sna, ali vreme je ključno da biste izbegli ometanje noćne rutine.

(Ona.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Video: Šetnja će nam razbistriti um i spasiti depresije, a san od 8h dati zdravu energiju

Ona.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Najnovije iz rubrike Fitnes i zdravlje